Sılayolu sürücüleri dikkat: Trafik en çok bu bölgede sıkışıyor

242
trafik

Tatil

Sılayolu sürücüleri dikkat: Trafik en çok bu bölgede sıkışıyor

Avrupa’dan Türkiye’ye karayolundan seyahat edenlerin büyük çoğunluğu hem gidiş hem de dönüşte Alman otoyollarında da önemli zaman kaybediyor. Yol veya köprü yapım çalışmaları ve belirli dönemlerdeki trafik sıkışıklığı nedeniyle saatlerce araç kuyruğunda beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yıl koronavirüsten dolayı geçtiğimiz yılla kıyaslandığında yollarda daha az araç olsa da yine de bazı bölgeler sürücüler için sabır gerektiriyor.

Önceden inceleyin

Alman Otomobil Kulübü ADAC, Almanya’da trafiğin en yoğun olduğu bölgeleri açıkladı. Yayınlanan hartada kırmızı alanlarda trafik sıkışıklığı yaşanıyor. Türkiye’ye gidiş veya dönüşte bu haritanın incelenmesi ve güzergahın buna göre seçilmesinde fayda var. Aksi taktirde çok rahat bir şekilde bu bölgeyi geçmek yerine saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kalabilrsiniz.

Harita incelendiğinde en sorunlu bölgelerin güney Almanya’da Münih, Stuttgart, Frankfurt ve Köln civarı olduğu görülüyor. Güneyden gelenlerin Regensburg üzeri seyahat edip güney Almanya’yı geçmesi daha avantajlı görülüyor. Kuzey Ren Vestfalya’da ise Köln bölgesinden uzak durup diğer alternatif yollara yönelmek daha avantajlı. Bu durum özellikle haftasonları için geçerli.

Sılayolu

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin