Sılayolu: Kuyruktaki bekleme süresi ne kadar?

10843
Sılayolu

Tatil

Sılayolu: Kuyruktaki bekleme süresine ne kadar?

Geçtiğimiz günlerde çok sayıda vatandaşımız Avrupa’dan karayolu ile Türkiye’ye sılayolu seyahati yaptı. Normalde sınır kapılarında saatlerce kuyrukta beklemek zorunda olanlar, bu yıl koronavirüs salgınından dolayı ilginin az olması sebebiyle belkide tarihinin en rahat yolculuğunu yapıyorlar. Türkiye’ye varanlar www.turizmavrupa.com sayfamıza gönderdikleri bilgide “Çok rahat bir yolculuk yaptık. Geçtiğimiz ülkelerde herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Özellikle bekleme süresi konusunda geçtiğimiz yıllarda sıkıntı çektiğimiz sınır kapılarından bu yıl kısa sürede geçebildik. Araç kuyruğu yok denecek kadar azdı. Türkiye’ye de çok rahat girdik ve fazla beklemedik. Sıranın bize gelmesi en fazla 30 dakika sürdü” dediler.

15 bin kişi girdi

Yetkililerin verdiği bilgiye göre 1 Haziran’dan buyana Türkiye’ye Kapıkule’den giren vatandaş sayısı 15 bini buldu. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki önümüzdeki günlerde Avrupa’dan Türkiye’ye doğru yola çıkışlarda artış olacak. Sınırların açılmasıyla daha fazla kişi karayolunu tercih edecek ve büyük ihtimalle sınır kapılarındaki bekleme süreleri de uzayacak.

Dönüş yolculuğu daha sıkıntılı geçebilir

Daha önce de dikkat çektiğimiz gibi şu an Avrupa’dan Türkiye’ye rahat ve zaman kaybına neden olmayan bir yolculuk söz konusu. Ancak dönüşler daha farklı olabilir. Avrupa ülkeleri AB dışından gelişlerde daha sıkı kontrol yapacaktır. Bu nedenle dönüşteki bekleme süreleri daha uzun olacaktır.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin