Sılayolu: Hangi gün yola çıkmak avantajlı olur?

10990
Sılayolu

Tatil

Bayram nedeniyle Kapıkule ve İpsala’da yine yoğunluk yaşandı. Kapılardaki son durum ne? Hangi gün yola çıkmak avantajlı olur? İşte tavsiyeler..

Bu yıl Sılayolu sezonu yine yoğun başladı. Bayramı Türkiye’de geçirmek isteyenlerin akın etmesi nedeniyle özellikle Kapıkule’de zaman zaman araç kuyrukları oluştu. Ancak durum şuan sakin.

Peki önümüzdeki günlerde durum nasıl olacak? Yetkililer ne tavsiye ediyor?

Türkiye’ye girişte uzun süre beklemek istemiyorsanız bazı tavsiyelere uymakta fayda var. Özellikle ilk kez karayolundan seyahat edecekler “Hangi gün yola çıkılmasını tavsiye ediyorsunuz?” diye sorular yöneltiyor. Geçtiğimiz yıllarda hep aynı durum tespit edildi. Türkiye’ye girişte en yoğun günler haftasonu oluyor. Yetkililer bu nedenle sınır kapılarından hafta içi geçilmesini tavsiye ediyor.

Sürücülerin büyük çoğunluğu iş çıkışı, yani cuma günü yaşadıkları ülkeden hareket ediyor. Bu durumda da cumartesi veya pazar günü Türkiye sınırına varıyorlar. Herkes aynı gün sınıra varında haliyle uzun kuyruklar oluşuyor. Yetkililer, Kapıkule ve İpsala gibi sınır kapılarından hafta içi geçilmesini tavsiye ediyor. Avrupa’dan pazar günü yola çıkılması durumunda salı veya çarşamba günü rahat bir geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’ye giriş için alternatif sınırkapılarına da yönelebilirsiniz: Örneğin Hamzabeyli.

Sınır kapılarındaki son durumu buradan görebilirsiniz: CANLI

Kapıkule2 kapıkule1

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin