Sılayolu: En çok hız kontrolü hangi ülkede yapılıyor?

5153
Sılayolu

Tatil

Karayolundan Türkiye’ye seyahat edenlerler özellikle hız kontrollerine dikkat etmeliler. Sizce en sık denetim hangi ülkede yapılıyor?

Yaz aylarında Avrupa’dan Türkiye’ye karayolculuğu yapan Sılayolu sürücüleri geçtikleri ülkelerdeki hız kontrollerinden çok çekiyorlar. Elbette aşırı hız yapılmaması için bu denetimler şart. Ancak ne yazık ki bazı ülkelerde sırf sürücülerden bahşiş koparabilmek için araçları durduran trafik polisleri de var. Bunun örneklerini eminiz bir çoğunuz yaşamışsınızdır.

Örneğin saatte 90 kilometre hızla gidilebilen yolda hız sınırının durup dururken 60’a veya 30’a düştüğü ve ardından tekrar 90’a çıktığı bir yolda polisin aracı durdurması tesadüf olmamalı. Özellikle Sırbistan, Makedonya ve Bulgaristan’da geçmişte bu tür olaylar çok sık yaşandı. Bulgaristan’da yeni otoyolun açılması sorunun biraz olsun azalmasına neden oldu.

Şunu tekrar belirtmekte fayda var: Bazı vatandaşlarımız gereksiz yere aşırı hız yaparak hem kendilerini hem de başkalarını tehlikeye atıyorlar. Bu tür sürücüler elbette durdurulmalı ve hakettikleri cezayı almalıdır.

Siz geçmişteki izlenimlerinizden yola çıkarak bir değerlendirme yaparsanız, hız kontrollerinin hangi ülkede daha sık yapıldığını düşünüyorsunuz?

2 YORUMLAR

  1. slm ben sadece turkiyede ceza veriyorum vermemek icin yerli plakanin arkasinda gidiyorum ona gec yabanci arabaya dur sebep hizli gitdin benim unumde ki yavas gidiyor ben hizli gidiyormusun yaziyor cezayi ister yatir istersen yatirma senin sorumun diyor

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin