Sılayolu: Bu yıl hangi yol daha avantajlı?

9010
yolculuk

Tatil

Avrupa’da okulların tatile girmesine çok az bir zaman kaldı. Türkiye’ye arabayla yolculuk yapacaklar için hangi güzergah daha avantajlı. Detaylar haberde…

Bir kaç hafta sonra 2017 Sılayolu sezonu başlayacak. Avrupa’da yaşayan yüzbinlerce kişi karayolundan Türkiye’ye yolculuk yapacak. Bu yıl bir çok ülkede yine sıkı sınır kontrolleri olacak. Bunlar sezon öncesi üst seviyeye ulaştı bile. Örneğin Macaristan üzeri yolculuk yapanlar araçlarının didik didik arandığını aktarıyorlar.

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’den dönen bazı okurlarımız “Sırbistan – Macaristan sınırında çok az araç olmasına rağmen 1 saatten fazla beklemek zorunda kaldık. Neredeyse her araçta bagajlar kontrol ediliyor” bilgisini paylaştılar. Yani bu yıl Macaristan güzergahını kullanacaksanız bu tür manzaralara hazırlıklı olun.

Slovenya ve Hırvatistan da geçtiğimiz aylarda benzer kontroller yapmak istediler ancak sınır kapılarında kaos yaşanması üyerine aramaları azalattılar. Şuana kadar bu iki ülke ile ilgili sadece olumlu bilgiler geliyor. Sezon öncesi yolculuk yapanlar bu güzergahtan memnun olduklarını aktardılar.

Otoyollarını neredeyse tamamlayan Bulgaristan bu yıl bir çok sürücünün tercihi olacak. Yoğunluğun bu ülkeye yönelmesi sınır kapılarındaki bekleme sürelerinin uzamasına neden olacak. Özellikle Türkiye’den Bulgaristan’a geçişte uzun araç kuyruklarının oluşması bekleniyor. Bu nedenle eğer Bulgaristan’dan geçmeyi planlıyorsanız bunu mümkün olduğunca haftasonu yapmayın.

Bu riski göze almak istemeyenler, yoğunluğun daha az olacağı Makedonya/Yunanistan yolunu kullanabilirler.

 

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin:  www.facebook.com/turizmavrupa

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması / kopyalanması yasaktır © copyright www.turizmavrupa.com

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin