Sılayolu: Bir gümrük kapısı daha yenilenecek

1504
Sılayolu,Dereköy

Tatil

Türkiye’ye karayolundan yolculuk yapanların yani Sılayolu’na gidenlerin ve dönenlerin kullandığı Dereköy sınır kapısı da yenileniyor. Kapıkule ve İpsala sınır kapısında yapılan genişletme çalışmalarının ardından Dereköy sınır kapısında da sürücülerin daha rahat geçmesi için çalışmalar yapılacak. Kırklareli’nde Bulgaristan’a açılan sınır kapısının modernizasyon çalışmalarının maddi kaynağı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından karşılanacak.

Türkiye’yi ziyaret eden turistlerin ve Avrupa’da yaşayan gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı’ndan sonra tercih ettiği Dereköy sınır kapısı modernize edilerek, daha iyi hizmet verebilir hale getirilecek. Yetkililer gümrük kapısındaki bu modernizasyonun Türkiye’nin imajı açısından da önemli olduğunu vurguladı. önemli olduğunu kaydetti.

Sılayolu kapısı olan Dereköy ihalesi Kasım’da

Dereköy Sınır Kapısı’nın modernizasyon projesi ihalesinin Kasım ayı içinde yapılacağını belirtilirken, İnşaat sürecini de yakından takip edileceği bildirildi.Dereköy Sınır Kapısı ülkemizdeki diğer gümrük kapıları gibi modern mimarisi, yeni yüzü ve kaliteli hizmetiyle Türkiye’ye giriş yapan turistlerin gözünde de güzel bir intibaa oluşturacak.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin