Şifa arayan Kütahya’ya gidiyor

4299

Tatil

Kütahya kaplıcalarındaki termal sular romatizmadan felç hastalıklarına, kadın hastalıklarından sinirsel rahatsızlıklara kadar bir çok derde deva.

Her ilçesinde veya yakınında değişik sıcaklıkta, değişik özelliklerde termal kaynaklara sahip termal il olan Kütahya bu alanda Türkiye’nin en önemli termal kenti.

Kütahya jeotermal kaynaklar açısından Türkiye’nin en zengin illerinden. Bu nedenle Kütahya’ya Termal Turizmin başkenti de denilebilir. Zira Türkiye de Bakanlar Kurulu Kararı ile ilan edilen 65 Termal Turizm Merkezinden 8 tanesi Kütahya’da bulunmakta. Bu kaynaklar oldukça yüksek termal değerlere sahip ve sağlık turizmi açısından son derece önemli.

KütahyaBelediye termal sularla ilgili şu bilgiyi veriyor: „Termal sular romatizmadan felç hastalıklarına, kadın hastalıklarından sinirsel rahatsızlıklara kadar bir dizi hastalığa derman olup, yerli ve yabancı turistlere şifa dağıtmaktadır. Kaplıcalarımızın tedavi edici nitelikleri efsanelerle olduğu gibi tıbbi laboratuar tetkikleri ile de kanıtlanmıştır.“

Bölgedeki başlıca termal kaplıcaları şunlar:

Dereli

Göbel

Yoncalı

Ilıca

Avrupa ve Türkiye’den haberler için Facebook sayfamızı beğen / Urlaubs News aus der Türkei und Europa: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin