Sıcak hava dalgasına dikkat!

75
sıcak hava

Tatil

Sıcak hava dalgasına dikkat!

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşeceği duyurusu yapan İstanbul Valiliği vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmesine göre açıklama yapan İstanbul Valiliği, 5 Eylül’e kadar etkisini sürdüreceği belirtilen sıcak hava dalgası nedeniyle, güneş ışınlarının dik geldiği 11.00 ila 16.00 saatleri arasında yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olanların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olanlara uyarı

Marmara’nın kuzeyinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde olması beklenen sıcaklık sebebiyle şu uyarıda bulunuldu:

“5 Eylül Cumartesi gününden itibaren sıcaklığın, Trakya’dan başlayarak azalacağı ve mevsim normalleri civarında ve yer yer 2 ila 4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11.00 ila 16.00 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz ediyor. Hafta sonuna kadar İstanbul’da görülmesi beklenen en yüksek sıcaklığın 32 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin