Seyahate çıkmadan önce not edin

1793
seyahat,not,sağlık

Tatil

Yurtdışına seyahat edenler için kurulan “Seyahat Sağlığı Danışma Hattı”, seyahat sırasında karşılaşabileceğiniz sağlık problemleri ile ilgili danışmanlık hizmeti veriyor. Telefonu mutlaka kaydedin.

“Seyahat Sağlığı Danışma Hattı” vasıtasıyla yurtdışına seyahat eden, yurtdışında yaşayan vatandaşlara seyahate çıkmadan önce gidecekleri ülke ile ilgili sağlık riskleri ve gerekli koruyucu önlemlerle ilgili bilgiler anlatılıp, ayrıca vatandaşların seyahatleri sırasında karşılaştıkları sağlık problemleri ile ilgili danışmanlık hizmeti de veriliyor.

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizden de her geçen gün uluslararası seyahatler artmakta, hac ve umre nedeniyle ülkemizden toplu çıkışlar yapılmaktadır. Bu sebeple seyahat edilen bu ülkelerde, ülkemizde görülmeyen farklı enfeksiyon etkenleri ile vatandaşlarımız ve soydaşlarımız karşı karşıya kalmaktadır. Son dönemlerde ortaya çıkan Ebola virüs hastalığı ve MERS-CoV enfeksiyonları buna en iyi örneklerdir. Dünyada görülen bu son salgınlar “Seyahat Sağlığı Danışma Hattı” hizmetinin önemini göstermiştir.”

Seyahat Sağlığı Danışma Hattı’na (212) 444 77 34 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin