Seyahat bürosu mu internet mi?

966

Tatil

Tatil veya uçak biletinizi nereden satın alıyorsunuz? Yapılan bir araştırmaya göre çoğunluk hala seyahat bürolarını tercih ediyor… Ancak oran düşüyor.

Tatil paketi satın almak istyenler veya uçak bileti arayanlar hala seyahat bürolarını tercih ediyorlar. Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre (Urlaub und Reisen kuruluşu) internetteki fiyat kıyaslama portallarından tatil veya biletlerini satın alanların oranı geçtiğimiz yıl sadece yüzde 14‘dü. Ancak 2005 yılıyla bir kıyaslama yapıldığında yüzde yüzlük bir artış olduğu da görülüyor. Yani internete olan ilgi giderek artıyor.

Uzmanlar, seyahat için alışverişi internetten yapmanın daha pratik olduğunu ve daha az zaman harcandığını vurguluyorlar. Ayrıca çok sayıdaki fiyat kıyaslama portalları sayesinde en uygun fiyatı bulmak ve tasarruf yapmak da mümkün. Bu nedenle interneti seçenlerin sayısı giderek artıyor.

Seyahat bürolarının sunduğu en önemli avantaj ise, karşınızda bir muhatap olması. Herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda bu kişiyle irtibata geçebiliyorsunuz. Ayrıca özel isteklerinizi seyahat büroları aracılığı ile tatil paketinize dahil edebiliyorsunuz.

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin