“Seyahat büroları zor durumda, uyarı kaldırılmalı” diye imza topluyorlar

8656
seyahat

Tatil

“Seyahat büroları zor durumda, uyarı kaldırılmalı” diye imza topluyorlar

Türkiye’nin Avrupa’da hala riskli bölge olarak gösterilmesi turizm sektöründe çalışanları zor durumda bırakıyor. Bu gelişmeden olumsuz etkilenenler sadece Türkiye’deki turizm camiası değil. İşleri durma noktasına gelen yurtdışındaki seyahat büroları da zor durumda. Örneğin Almanya’da geçtiğimiz günlerde protesto gösterileri düzenlendi. Almanya’nın Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını hala kaldırmamasını eleştiren bir çok kişi internette imza kampanyaları düzenliyorlar.

Almanya kararını bir kez daha değerlendirsin

Almanya’daki yüzlerce seyahat bürosunun hayatta kalma mücadelesi verdiğine dikkat çekilen bu kampanyalarda Almanya’nın tutumunu bir kez daha gözden geçirmesi isteniyor. Seyahatuyarısının kaldırılması ile Türkiye’ye tatil satışlarının artacağı ve hem seyahat büroları hem de tur şirketlerinin yine nefes alabileceğine dikkat çekiliyor.

İnternette change.org sitesinde devam eden bir imza kampanyasına buradan ulaşabilirsiniz: https://www.change.org/p/bundesregierung-gleichbehandlung-des-reiselandes-t%C3%BCrkei?

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

1 YORUM

  1. Turkiyenin nüfusuna göre gayet normal bir tablo. Ispanya ve italya en şiddetli şekilde virüsle karşı karşıya geldi oraya seyehat serbest Turkiyeye yasak gelmesi cok saçma. Bu bir şekilde turkiyeyi boykut etmektir. Lutfen karardan dönsün Almanya

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin