Seyahat büroları göz göre göre müşteriyi mağdur mu etti?

145
seyahat, Thomas Cook, iflas

Tatil

Ünlü İngiliz tur şirketi Thomas Cook’un iflasının etkileri devam ediyor. İflas nedeniyle yüz binlerce kişi parasını peşin ödemesine rağmen tatile uçamamış ve mağdur olmuştu. Touristik aktuell sitesinin haberine göre şimdi bazı mağdurlar mahkemeye başvurarak hesap sormaya başladı. Bir çok seyahat acentasının Thomas Cook’un iflas edeceğini bile bile müşteriyi uyarmadığı ve tatil sattığı iddia ediliyor. Yani bir şekilde vatandaş göz göre göre mağdur edilmiş olabilir. Tatil satın alanlar bu nedenle hukuk yoluna başvurarak paralarının satışı gerçekleştiren acentalar tarafından karşılanmasını istiyor.
seyahat, Thomas Cook, iflas

Seyahat büroları suçlamaları kabul etmiyor

Bazı çevrelere göre haklılar da. Çünkü resmi iflas açıklaması öncesi havayolu sektöründe Thomas Cook’un iflasın eşiğinde olduğu konuşuluyordu. Yani tatili satanların bunu bilmeme ihtimalleri çok zayıf.
Örneğin Thüringen’den bir seyahat bürosunun 2000 Euro tazminat talebiyle mahkemelik olduğu belirtiliyor.
Ancak seyahat büroları temsilcileri suçlamaları kabul etmiyor. Onlara göre iflas önceden bilinmiyordu ve son ana kadar herhangi bir sorun yoktu.
Hatta acentalar kendilerinin mağdur olduğunu belirtiyorlar. Çünkü onlar da Thomas Cook veya şirketin yan kuruluşları Öger Tours veya Neckermann’dan provizyonlarını alamadıklarını belirtiyorlar. Özellikle Öger Tours’dan provizyon alamayanlar dertli. Bunlar arasında 100 bin Euro alacağı olanlar bile olduğu kaydediliyor.
(A)
Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin