Sen misin koltuğunu arkaya yatıran

1436

Tatil

Uçakta önünüzde oturan yolcu koltuğunu arkaya yatırsa sinirlenir misiniz? Bu hafta üç ayrı uçakta bu nedenden dolayı kavga çıktı.

Dar alanda saatlerce aynı yerde oturmak oldukça yorucu olabilir. Bu nedenle uçakta bazı yolcular koltuklarını arkaya yatırıp rahatlamak isterler. Ancak son bir hafta içinde tam da bundan dolayı üç ayrı uçuşta koltuk kavgası yaşandı.

Delta uçağı ile New York’tan Florida’ya uçan bir kadın yolcu, önündeki kadının koltuğunu arkaya yatırmasına öyle sinirlendi ki adeta sinir krizi geçirdi. Kendisini sakinleştirmeye çalışan hosteslerle tartışan kadın, uçağın bir an önce inmesini talep edince pilot Florida yakınında bir havaalanına acil iniş yapmak zorunda kaldı. Öfkeli yolcu iner inmez gözaltına alındı, uçak ise yolculuğuna devam edebildi.

Geçtiğimiz günlerde Miami’den Paris’e doğru havalanan bir uçakta da benzer bir olay yaşanmıştı. 61 yaşındaki bir Fransız, önündeki koltuğun arkaya yaslanmasına sinirlenip bağırmaya başlayınca görevliler tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Ancak yolcu hostesi kolundan sıkınca, ucakta bulunan bir güvenlik görevlisi tarafından kelepçelendi ve uçak Boston’a indi.

ABD’deki bir başka uçuşta ise Newark- Denver seferini yapan uçakta bir yolcu koltuğunu arkaya yatırmaya çalışsa da başarılı olamadı. Arkadaki yolcunun koltuğun arkaya yatırılmasını engelleyen „Knee Defender“ (Diz Koruyucu) adı verilen bir alet taktığı anlaşıldı. Ancak arkadaki yolcu yasak olmasına rağmen aleti çıkarmayı kabul etmeyince yine tartışma çıktı. Bunun üzerine öndeki yolcu arkadaki yolcunun yüzüne bir bardak su döktü. Bu uçak da Chicago’ya iniş yapmak zorunda kaldı.

Hemen hemen her uçuşta kavgaya neden olan koltuğu arkaya yaslama özelliğinin kaldırılması tartışmaları böyleikle yeniden alevlenmiş oldu.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin