Semt pazarları Koronavirüs salgınında internete taşındı

68
semt

Tatil

Semt pazarları Koronavirüs salgınında internete taşındı

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını tedbirlerinin sürdüğü ve virüs yayılımına karşı sosyal izolasyonun hayati önem taşıdığı günlerde Aliağa Belediyesi’nin, Türkiye’ye örnek olan sosyal destek projesi aliagasemtpazari.com uygulaması büyük ilgi gördü.

Aliağalıların temel gıda ürünlerine erişimini kolaylaştırmak için 9 Nisan’da hizmete açılan online siteden bugüne kadar tonlarca sebze, meyve ve bakliyat ürünü sipariş edildi. Açıldığı günden bu yana 32 bin Aliağalı siteden sipariş verdi.

Yöresel lezzetler de online raflara taşındı

Güvenilir ve sağlıklı gıda alışverişinin adresi haline gelen aliagasemtpazari.com, kentin yöresel lezzetlerini de online raflara taşıdı. Aliağa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Aliağa Bal Üreticileri Birliği gibi Aliağa’nın yerel üreticilerinden sağlanan yüzde yüz doğal ürünler online raflarda yerini aldı. El yapımı tarhana, portakal reçeli, süt reçeli, erişte, havuçlu erişte, ıspanaklı erişte, karışık sebzeli erişte, pancarlı erişte, fırın mantı, siyah zeytin, yeşil zeytin, çam balı, çiçek balı ve buram buram Ege kokan zeytinyağı online sitede satışa sunuluyor.

aliagasemtpazari.com üzerinden verilen tüm siparişler belediye ekiplerince hijyen kuralları çerçevesinde özenle hazırlanarak adreslere teslim ediliyor. Vatandaşlar, kapılarına kadar gelen ürünlerin ödemelerini ise ister online olarak sistem üzerinden isterlerse kapıda kredi kartı ile ya da nakit olarak yapabiliyorlar.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin