Şehirlerarası yolculukta en hesaplısı otobüs

952

Tatil

Avrupa’da otobüsle seyahat edenlerin sayısı hızla artıyor. Uçak veya tren yerine insanlar daha hesaplı olan otobüslere akın ediyorlar.

Avrupa’nın önde gelen otobüs şirketlerinden megabus.com, geçtiǧimiz yıl yolcu sayısını üçe katladıǧını duyurdu. Son iki yıl içinde otobüs taşımacılıǧında hızlı bir artış olduǧuna dikkat çeken şirket, önümüzdeki dönem bunun daha önem kazanacaǧına dikkat çekti.

Otobüs seferleri uçak veya trene göre çok daha hesaplı. Bazı şirketler 7 veya 9 euro’ya bile şehirlerarası otobüs biletleri sunuyorlar. Almanya’nın 2013’de bu alandaki engelleri kaldırmasıyla otobüs şirketi sayısında da büyük bir artış oldu. Rekabetin artmasıyla haliyle bilet fiyatları da yolcuların yüzünü güldürmeye başladı. Bir örnek vermek gerekirse: Almanya’da trenle yaklaşık 300 Euro’ya şehirler arası seyahat eden iki çocuklu bir aile, otobüsle aynı güzergah için gidiş dönüş 80 Euro’nun bile altında kalıyor.

Ayrıca:   Temmuz-Aǧustos’ta tatile uçacaklara kötü haber

Biletini erken alan otobüs seferlerinde de önemli ölçüde tasarruf yapabiliyor.
Verilen bilgiye göre geçtiǧimiz yıl Almanya’da otobüsle yolculuk yapanların sayısı 12 milyonu buldu. 4 milyon kişi ise otobüsle yurtdışına seyahat etti.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin