Şehiriçi deniz ulaşımı bisikletlilere sadece 5 kuruş

39
Deniz

Tatil

Şehiriçi deniz ulaşımı bisikletlilere sadece 5 kuruş

İzmir’de 1 Eylül’den itibaren bisikletli yolcular deniz ulaşımından sadece 5 kuruş ödeyerek yararlanabilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içi motorlu taşıt trafiğini en aza indirmek amacıyla, bisikletli yolculara, iç körfezde sefer yapan gemilerde indirime gitti. İZDENİZ Yönetim Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda, 1 Eylül’den itibaren deniz ulaşımı bisikletli yolculara 5 kuruş olacak.

Yağmurlu havalarda bisiklet sahiplerine branda verilecek

Bisikletli yolculara daha iyi hizmet verebilmek için gemilerdeki bisiklet bağlama kapasiteleri de artırıldı. Arabalı vapurlarda toplam 195, katamaranlarda ise toplam 51 adet bisiklet park yeri hazırlandı. Kullanım yoğunluğuna göre arabalı vapurlarda ileride kapasite daha da artırılabilecek. Yağmurlu havalarda tüm bisikletlilere branda hizmeti de verilecek.

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bisiklet kiralama sistemi BİSİM’de 45 bisiklet istasyonu, 850 park noktası ve 600 tekli bisiklet bulunuyor. Hizmet vermeye başladığı günden bu yana yaklaşık 2.3 milyon kiralama yapılan BİSİM’de artık 70 adet tandem (ikili) bisiklet kiralanabiliyor.
(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin