Schleswig – Holstein eyaleti mutluluk bayrağını bırakmadı

327
Schleswig - Holstein, mutluluk

Tatil

2019 Mutluluk Atlası araştırmasına göre; Almanya’da yaşayan kişilerin mutluluk seviyesinin arttığı gözlendi. Almanya 1989  yılında yılında yıkılan Berlin Duvarı’nın ardından en yüksek mutluluk seviyesine ulaştı. Araştırmada Almanya’nın en mutlu eyaletinin Schleswig – Holstein olduğu sonucuna varıldı.

Schleswig - Holstein, mutluluk

Almanya’da fark kapandı

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre; 2019 yılında dokuzuncusu yapılan yıllık araştırmaya göre Almanya’daki yaşayanların kişisel memnuniyet seviyesinin 10 üzerinden 7, 14 olduğu belirlendi. Almanya’nın doğusunda yaşayan kişilerin mutluluk seviyesinin artması ortalama artışı yükseltti. Yapılan son araştırmaya göre; Almanya’nın doğusu ile batısı arasındaki mutluluk farkı 0,17 puana geriledi.

En mutsuz eyalet Brandenburg

Ülke genelinde eyaletler karşılaştırıldığında  Schleswig – Holstein eyaleti Almanya’nın en mutlu eyaleti olma özelliğini korudu.  Schleswig – Holstein eyaleti bu yılda 7,44 puan aldı. 2019 Mutluluk Atlası sonuçlarına göre; Almanya’da ikinci sırayı 7,31 puanla Hessen, üçüncü sırayı ise 7,27 puanla Hamburg aldı.  Almanya’nın en “mutsuz” eyaleti ise 6,76 puanla bu yıl da Brandenburg oldu.

Schleswig - Holstein, mutluluk

Aynı örneklem kullanılıyor

2019 Mutluluk Atlası araştırmasının verileri, 1984’ten bu her yıl aynı şahıs ve ailelerin katıldığı Sosyo-Ekonomi Paneli adlı kamuoyu araştırmasının verilerine ve Allensbach Ensititüsü’nün 5 binden fazla katılımcıyla gerçekleştirdiği ankete dayanıyor.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin