Schengen vizesi alacaklara önemli uyarı

4813
schengen

Tatil

 

Schengen Vizesi başvurusunda bulunmadan önce pasaportlarınızın süresini mutlaka kontrol edin. Alman Başkonsolosluğu uyarıda bulundu. 

Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğu Schengen vizesi ile ilgili başvuruda bulunacaklara önemli bir hatırlatmada bulundu. Yetkililer, Schengen ülkelerine seyahat için alınması zorunlu olan Schengen Vizesi’nde, başvurudan önce pasaport sürelerinin kontrol edilmesi gerektiğini vurguladılar. Alman Başkonsolosluğu’nun yaptığı ve bütün üye ülkeler için geçerli olan uyarı şöyle:

“Doksan günü aşmayan Schengen vizesi başvurularında, pasaport sürenizin seyahat bitiminden sonra üç ay daha geçerli olmasına dikkat ediniz. Pasaport süreniz bitmek üzere ise, yeni pasaport başvurunuzu geciktirmeyip, uzun süre geçerli olan pasaport ile vize başvurusunu gerçekleştirmeniz daha uygun olacaktır” duyurusunda bulundu.

Haber: Gülbengi Şimşek

 
YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Haberin altına link ekleyerek sayfanızda kullanabilirsiniz (Kaynak/Quelle: www.turizmavrupa.com)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin