Sarımsaklı sonunda “Mavi Bayraklı” plaj oldu

3634
sarımsaklı plajı

Tatil

Balıkesir’in Mavi Bayraklı plajlarına Sarımsaklı da dahil oldu. Deniz suyunun temizliği, donanım ve hizmetler, çevre yönetimi ve çevre eğitimi gibi özellikler dikkate alınıyor.

Ayvalık Sarımsaklı, Altınoluk Antandros, Altınoluk Özdemir Sitesi Önü Halk Plajı, Burhaniye Öğretmenevleri Mahallesi Halk Plajları mavi bayrak almaya hak kazanırken, Sarımsaklı’daki mavi bayrağı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur göndere çekti.

Mavi Bayrağın Sarımsaklı Halk Plajına çekilmesi için düzenlenen törende; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, TÜRÇEV Kuzey Ege Mavi Bayrak Koordinatörü Doğan Karataş, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve vatandaşlar hazır bulundu.

Uğur, Balıkesir’de turizm denildiğinde akla Ayvalık’ın geldiğini vurgulayarak, “Turizmden hak ettiğimiz geliri elde edebilmemiz için çevremizin ve denizimizin temiz olması gerekir. Ayvalık bizim için çok önemli. Ayvalık, dünya markası bir ilçemiz. Biz Ayvalık’ı hak ettiği noktaya getirebilmek için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Ayvalık’ın yıllardır hayali olan köprüyü hizmete soktuk. Bunun yanı sıra da ilçede yaşanılan susuzluğun önüne geçmek için çalışmalarımızı tamamladık. Mesela bundan sonra Sarımsaklı susuzluk çekmeyecektir” dedi.
Sarımsaklı Plajlarına mavi bayrağı kazandırırken, cankurtaran başta olmak üzere birçok hizmetin de yapıldığını belirten Ahmet Edip Uğur, “Geçen yıl bu bayrağı Sarımsaklı Plajlarına eksiklikleri nedeniyle alamamıştık. Ama bu yıl tüm şartları yerine getirerek bayrağımızı aldık. Ayvalık’ımıza hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Mavi bayrak için deniz suyunun temizliği, donanım ve hizmetler, çevre yönetimi ve çevre eğitimi gibi özellikler belirleyici oluyor.

Kaynak: www.balikesir.bel.tr
sarımsaklı plajı
sarımsaklı plajı
sarımsaklı plajı
Fotoğraflar: www.balikesir.bel.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin