Salgın döneminde nasıl beslenmeliyiz?

94
Salgın

Tatil

Salgın döneminde nasıl beslenmeliyiz?

Ege Üniversitesi Kariyer Planlama ve Başarı Koordinatörlüğü tarafından “Evdekalkariyerineyönver” temasıyla düzenlenen “Ege’de Kariyer Söyleşileri” kapsamında “Pandemi Süreci ve Sağlıklı Beslenme” konulu online söyleşisi düzenlendi. Moderatörlüğünü EÜ Kariyer Planlama ve Başarı Koordinatörü Öğretim Görevlisi Ebru Kalyoncu’nun yaptığı söyleşiye Diyetisyen Elif Dila İmançer konuk oldu. İmançer, pandemi sürecinde sağlıklı beslenmeye ilişkin önerilerde bulundu.

“Mutfakta doğru tercihler önemli”

Pandemi sürecinde günlük rutinlerin değiştiğini ifade eden Elif Dila İmançer, “Evde geçirdiğimiz süreçte doğal olarak fiziksel aktivitemiz de azaldı. Salgın zamanında bir uğraş bulmak için kendimizi mutfakta bulduk. Mutfakta zaman geçirirken doğru tercihler yaparak sağlıklı yemekler yapmalıyız” dedi.

Covid-19 salgını sürecinde bağışıklığı güçlendirmek adına tek bir besinden veya gıda takviyesinden mucizevi etki beklenmemesi gerektiğine dikkat çeken İmançer, “Bu süreçte vücudumuzun neye eksiği olduğunu bilmeyerek, uzman görüşü almadan bilinçsizce hareket edilmemeli. Şunu özellikle belirtmek gerekir ki; Koronavirüsün bulaşmasını engelleyecek veya tedavi edecek tek başına bir gıda ne yazık ki yok. Bağışıklığımızı güçlendirmek istiyorsak yeterli ve dengeli beslenmeyi, düzenli uyku ve fiziksel aktiviteyi etkin yaşam biçimi haline getirmeliyiz” dedi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin