Sahte parfüm tuzağına düşmemek için bu detaya dikkat

237
sahte
Foto:Polizei

Tatil

Sahte parfüm tuzağına düşmemek için bu detaya dikkat

Orijinalleri oldukça pahalı olan ünlü marka parfümlerinin sahtesini piyasaya sürerek hızlı para kazanmaya çalışanlar insanların sağlığını da tehlikeye atıyorlar. Sahte parfümlerin yapımında kullanılan malzemelerin bazıları insan sağlığına zarar verebiliyor. Bu nedenle uzmanlar “Bu tür ürünlerden uzak durmak gerekiyor. Uzun süre kullanılması halinde sağlık sorunları ortaya çıkabilir” uyarısında bulunuyorlar.

Orijinal ürün diye satmak istedi

Almanya’nın Bochum kentinde 90 adet sahte parfümü satmak üzereyken yakalanan bir şahıs göz altına alındı. Dükkan dükkan dolaşarak ellerindeki ürünleri teklif eden kişinin yurtdışından geldiği ve Almanya’da oturum müsadesi olmadığı anlaşıldı. Polis, parfümlerin orijinal ürün olarak satılmaya çalışıldığına dikkat çekerken, bunların sahte olduğunu anlamanın oldukça güç olduğunu bildirdi.

Fiyat çok uygunsa dikkatli olun

Genellikle yanlarında taşıdıkları sahte parfümleri el altından satmaya çalışanlara karşı dikkatli olmak gerekiyor. Özellikle de fiyatı normal fiyatın çok altındaysa bu ürünün sahte olma ihtimali yüksek. Yetkililer, parfümlerin sadece mağazalardan satın alınmasını tavsiye ediyorlar.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin