Sahte bilet tuzağına son

999
uçak, sahte, Almanya

Tatil

Yıllardır izine gideceklere piyasanın çok altında bir fiyata sahte bilet satan dolandırıcılara Türkiye’den kötü haber geldi.

Avrupa’da neredeyse her yıl yaşanan sahte bilet dolandırıcılığı Türkiye’de de büyük bir sorun. İzin sezonu öncesi piyasanın çok altında bir fiyata uçak bileti veya tatil paketi satan kişiler, uçuş günü geldiğinde parayla birlikte ortadan kayboluyorlar. Tatile uçacak kişi ise kendi adına ne bir uçuş, ne de tatil rezervasyonu olduğunu öğrendiğinde iş işten çoktan geçmiş oluyor. Kişi çaresiz tekrardan bilet ve tatil parası ödeyerek izine gidebiliyor.

Sahte satıcılar ortaya çıkacak

Türkiye’deki yetkililer bu sorunun önüne geçmek için yeni bir uygulamaya başlama kararı aldılar. Yeni düzenlemeye göre Türkiye’de tatil yapmak isteyen yerli ve yabancı turistler, Turizm Bakanlığı‘ndan yetki belgesi almış 7 bin seyahat acentesine tek tuşla ulaşabilecekler. Sistemde kayıtlı olmayan seyahat acentesinden uzak duran turistler böyleleikle dolandırılma tehlikesini de engellemiş olacaklar.

Kaçak turizm kuruluşlarına darbe vurmayı amaçlayan çalışma, yerli ve yabancı turistlerin daha güvenli bir şekilde tatile gitmesini sağlayacak.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin