Sadece kimlikle yola çıkabilir miyim?

5189
kimlik

Tatil

İzine arabayla gitmek isteyenler Belçika’daki vatandaşlarımız “Sadece kimlikle yola çıkabilir miyim” diye soruyorlar. Bilgiler haberde….

Sılayolu için geriye sayım başladı. Avrupa’nın değişik ülkelerinde yaşayan vatandaşlarımız yolculuk öncesi son hazırlıklarını yapıyorlar. www.turizmavrupa.com sayfası olarak özellile pasaport ve kimlik ile ilgili çok sayıda soru alıyoruz. Örneğin Belçika’daki okurlarımız “Yolculuk için pasaport şart mı” diye soruyorlar. Bugün sizlere bu konuda bir kaç bilgi vermek istiyoruz…

Eğer yaşadığınız ülkenin vatandaşıysanız, pasaportsuz, yani sadece kimlik kartıyla da yolculuk yapabilirsiniz. Kimlik kartıyla Türkiye’ye giriş yapabilen ülke vatandaşları şunlar:

1- Almanya

2- Belçika

3- Fransa

4- Gürcistan

5- Hollanda

6- İspanya

7- İsviçre

8- İtalya

9- KKTC

10- Lihtenştayn

11- Lüksemburg

12- Malta

13- Portekiz

14- Yunanistan

Eğer hem Belçika hem de Türk vatandaşlığınız bulunuyorsa özel bir durum söz konusu. Bu konuda Brüksel Türk Başkonsolosluğu şu bilgileri veriyor: “İster karayolu, ister havayolu olsun, çifte vatandaşlığı olanlar sınır kapılarımızda Belçika kimlik kartı ve Türk nüfus cüzdanlarını birlikte göstererek ülkemize giriş yapabilirler. Pasaport şart değildir. Yalnızca Belçika kimlik kartını gösterip, Türk nüfus cüzdanını ibraz etmediğiniz takdirde ise sınırda “E-Vize” alarak ülkemize giriş yapabilirsiniz.”

 

Sılayolu haberlerini kaçırmamak için sayfamızı takip edin:  www.facebook.com/turizmavrupa

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması / kopyalanması yasaktır © copyright www.turizmavrupa.com

 

 

2 YORUMLAR

    • Iyi günler, Ab kimligi ile Sirbistan’dan gecebilirsiniz. Ancak zaman zaman bilgisi olmayan memurlar “Pasaport gerekiyor” diye sorun cikrabiliyorlar. eger pasaportunuz varsa yaniniza alin.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin