Saç ekimi koronavirüs salgınına takılmadı

46
saç

Tatil

Saç ekimi koronavirüs salgınına takılmadı

Sağlık Bakanlığı direktifleri doğrultusunda Sağlık Turizmi alanında sosyal mesafe, sağlık kontrolleri ve hijyen önlemlerin üst düzey seviyede uygulandığı saç ekim turizmi yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınında çok fazla etkilenmemişe benziyor. Sağlık Turizmcisi Mehmet Hanifi Kutlar İstanbul, Antalya ve İzmir’deki saç ekim merkezlerinin salgın sürecinde alınan önlemler sayesinde yurt içi ve yurt dışı hastalarında çok fazla düşüş olmadığını belirtti.

10 yıldan fazla süredir sağlık turizmi sektöründe yer alan Mehmet Hanifi Kutlar, “Gerek yurt dışından ülkemize, gerekse ülke içinde sağlık turizmi kapsamında tedavi olan hasta sayılarında alınan önlemler sayesinde çok fazla düşüş olmadı. Bu hassasiyet nedeniyle özellikle saç ekimi ve diş tedavilerinde pandemiye rağmen iyi bir gidişat yakaladık” diye konuştu.

Hastalara ve personele Koronavirüs testi uygulanıyor

Koronavirüs salgını sebebiyle hizmete ara verilen sağlık turizminde, normalleşme

sürecinde alınan önlemlerle birlikte hizmet verilmeye başlandığını ifade eden Kutlar,

“Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını birçok sektörün iş yapmasını engelledi. Sağlık turizminde dünyanın başlıca ülkelerinden Türkiye’de normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte aldığı önlemlerle hasta kabulüne başladı. Koronavirüsten sonra hijyen konusunda aldığımız tüm önlemleri gözden geçirdik ve daha sıkı önlemler aldık. Bu önlemlerin başında hem hastalarımız için hem de sağlık personelimiz için son 24 saat içinde Covid-19 testi kontrolü yapılması geliyor. Yapılan işlemler sterilize ortamlarda gerçekleştiriliyor ve korucu özel kıyafetlerin tercih edilmesi, yüksek koruma sağlayan maske kullanılması gibi sıkı önlemler de alıyoruz. Sağlık sektörü olarak hem çalışan hem de hasta sağlığına büyük önem veriyoruz” dedi.

En çok tercih edilen tedavi

Sağlık turizminde son yıllarda en çok tercih edilen operasyonların başında teknolojik ilerlemelerle birlikte her geçen gün gelişen saç ekimi geldiğine dikkat çeken Kutlar sözlerini şöyle sürdürdü: “Erkeklerin en büyük dertlerinden saç dökülmesi ve kelliğe çözüm olan saç ekimi, DHI saç ekim (Direct Hair Implant) tekniğiyle dikiş izi ve kesik olmadan doğal saç görünümü sunuyor. İyileşme sürecinin hızlı olduğu bu yöntem, başın arka kısımlarından ekilmek üzere alınan saç köklerinin (greft) başta herhangi bir delik açmadan özel uçlar ile direkt olarak ekilmesiyle gerçekleştiriliyor. Aynı zaman da bu yöntemde saç kökleri ağrısız, acısız olarak yerleştiriliyor ve sağlıklı, güçlü saç kökleri sunuyor.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin