Rusya yeni vize uygulamasıyla Türkiye’ye kolaylık sağlayacak

53
Rusya yeni

Tatil

Rusya’ya seyahat edecek turistler mevcut yasa da vize şartı 1 aydı, artık kısa süreli vize şartı uygulaması kalkıyor. Avrupa’nın birçok ülkesinde geçerli olan Schengen uygulamasını örnek olarak vize süresi 6 aya çıkartılacak. Rusya yeni vize uygulamasıyla ülke sınırlaması ortadan kaldıracak. Bu uygulamadan Türkiye’de yararlanacak.

Rusya yeni vize süresi için çalışıyor

Dünyanın birçok ülkesine giderken gerekli belgelerin süre sınırlandırması bulunuyor. Rusya’ya giden bir turist aldığı vize ile ancak 1 ay seyahat edebiliyordu. Fakat artık bu uygulama yeni Avrupa’nın birçok ülkesinde geçerli olan Schengen uygulaması örnek alınarak vize süresi uzatıldı. Artık 1 aylık olan vize sınırlaması 6 aya olacak.

Bu vize için tek şart otel rezervasyonu

Avrupa’da geçerli olan  Schengen uygulamasıyla turistler tek bir vize ile bu uygulamanın geçerli olduğu  26 ülkeye rahatlıkla girip çıkabiliyorken Rusya’da bu uygulamayı örnek olarak hem vize süresini uzattı hemde ülke sınırlamasını kaldırdı. Bu uygulamadan yararlanabilmek için tek şart ise otel rezervasyonunuzu yaptırmak olacak.

Türkiye bu uygulama ile daha çok seyahat edebilecek

Rusya’nın istatistik verilerini sağlayan Rosstat’a göre, Rusya’ya her yıl Ukrayna, Kazakistan, Çin, Almanya başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden turist ağırlarken Türkiye, 27’inci sırada bulunuyor. 9 ayda Türkiye’den 59 bin turist ağırlarken bu yeni uygulama ile artık bir çok Türk vatandaşın seyahatini kolaylaştırdı. Türkiye’de dahil dünyanın birçok yerinden turist ağırlayabilecek.

(SK)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin