Rolex saatine 1200 Euro ceza

2586
para, ücretsiz

Tatil

Tatilde aldığınız pahalı hediyeler dönüşte başınıza bela olabilir. Alman futbolcu Lewis Holtby’ye Rolex saati nedeniyle 1200 Euro para cezası kesildi. Türkiye’den dönenler de aynı hata nedeniyle gümrüğe takılıyorlar.

Yurtdışına tatile gidenler, yaptıkları alışverişten dolayı dönüşte kötü bir sürprizle karşılaşabiliyorlar. Bazıları, değeri belirli bir miktarı aşan ürünlerin gümrükte beyan edilmesi gerektiğini unutuyorlar ve bu nedenle para cezası ödemek zorunda kalıyorlar. Bunun son örneği Frankfurt Havaalanı’nda yaşandı.

Almanlar’ın yıldız futbolcusu Lewis Holtby (FC Fulham), tatilde satın aldığı lüks Rolex saati nedeniyle gümrük kontrolüne takıldı. Bild Gazetesi’nin haberine göre Dubai’den 6500 Euro’ya satın aldığı saati Almanya’ya girişte beyan etmeyen futbolcuya 1200 Euro ceza kesildi. Holtby cezayı ödeyip saatini geri alabildi.

Ancak olay bununla da kapanmadı. Yetkililer, vergi kaçakçılığı yaptığı gerekçesiyle futbolcu hakkında soruşturma başlattılar. İddiaya göre Tottenham’ın Fulham’a kiraladığı Lewis Holtby şimdi 50 bin Euro’ya kadar para cezasına çarptırılabilir.

SINIR 430 EURO

Özellikle Türkiye’den gelen yolcular beraberinde getirdikleri altın takılar nedeniyle gümrükte sorun yaşıyorlar. Almanya’ya girişte değeri 430 Euro’yu aşan takıyı gümrükte beyan etme ve vergisini ödeme zorunluluğu bulunuyor. Geçtiğimiz yıl yine Türkiye dönüşü Stuttgart Havaalanı‘nda 14.000 Euro’luk takıyla yakalanan bir aile, 3200 Euro ceza ödemek zorunda kalmıştı. HABERİ OKU

250 BİN EURO CEZA

Hatırlanacağı gibi daha önce Bayern Münih’in yönetim kurulu başkanı Karl-Heinz Rummenigge‘ye Katar’dan getirdiği iki değerli saat nedeniyle 250 bin Euro para cezası kesilmişti. HABERI OKU

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin