Rize-Artvin Havalimanı ne zaman açılacak?

73
Rize-Artvin

Tatil

Ordu-Giresun Havalimanı’ndan sonra ülkenin deniz üzerine inşa edilen ikinci havalimanı olma özeliği taşıyan Rize-Artvin Havalimanında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.  Temeli 2017 yılında atılan havaalanın proje bedelinin 1 milyar 350 milyon lira olduğu açıklanmıştı. 2021 yılı sonunda tamamlanacağını bildirilen havaalanının bu yıl sonunda açılacağı duyuruldu.

Rize-Artvin Havalimanı 2 milyon yolcuya hizmet verecek

Türkiye’nin Rize ve Artvin illerine hizmet verecek olan havalimanı Rize’nin Pazar ilçesinde inşaa ediliyor. Havalimanının tamamlandığında yıllık 2 milyon yolcuya hizmet vermesi planlanlanıyor. Havaalanında 3 kilometre uzunluğunda ve 60 metre genişliğinde bir pist ve 250 metrelik taksi yolu hizmet verecek.

Bakan:Tüm uçaklar inebilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, “” Rize-Artvin Havalimanı’nı bu yılın sonuna doğru hizmete açmayı planlıyoruz. Bu havaalanının açılmasıyla özellikle Rize, Artvin, Ardahan ve Trabzon’un doğu bölgesindeki vatandaşlar faydalanmış olacak. Burası 3 bin metre pist boyutu, 60 metre pist genişliği ile tüm uçakların iniş ve kalkış yapabileceği havaalanı olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

(HS)

Kaynak: http://www.ubak.gov.tr/

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin