“Riskli bölgelere seyahat yasaklansın“ talebi

707
seyahat

Tatil

“Riskli bölgelere seyahat yasaklansın“ talebi

Almanya‘nın Türkiye’nin turistik bölgelerine seyahat uyarısını kaldırması üzerine Alman turistlerin sık sık tatil yaptığı diğer ülkeler de kendileri için benzer bir karar verilmesini talep ediyor. Örneğin Mısır…Ancak riskli bölgelerde tatil yapıp Almanya’ya dönenlerin test yaptırsalar bile tehlikeli olduğunu düşünenler de var. Endişelerini dile getiren bazı uzmanlar „Kişi Almanya’ya gelmeden önce veya geldikten sonra test yaptırsa bile hala virüs taşıyor olabilir. Test sonucu negatif çıkan kişilerde daha sonra da virüs tespit edildi“ diye eleştiride bulunuyorlar.

İki kez test edilsin

Bazı uzmanlar bu nedenle yolcunun yaklaşık bir hafta arayla en az iki kez test edilmesi gerektiğini, ancak bundan sonra emin bir sonuç alınacağını düşünüyorlar.

Hiç izin verilmesin

Bazıları ise bunun bile yeterli olmayacağını, riskli bölgelere seyahatin tamamiyle yasaklanması gerektiğini düşünüyorlar. Örneğin Almanya’da CDU Partisi’ne yakın olan Ekonomi Kurulu Genel Sekreteri Wolfgang Steiger, riskli bölgelerden gelenlerin virüs taşıma olasılığının yüksek olmasından dolayı böyle bir yasak talep etti. Bild Gazetesine konuşan Steiger „İkinci bir dalganın önlenmesi için riskli bölgelere seyahatler durdurulmalı. Aksi taktirde sonuçları ağır olur“ dedi.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin