Restoranlara koronavirüs düzenlemesi

140
Koronavirüs

Tatil

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyelerini göz önüne alan Sağlık Bakanlığı, restoranlara yönelik tedbir kararlarını duyurdu. Restoranlarda uygulanması gereken temel ilkeler arasında masalar arasındaki mesafenin açılması ilk sırada yer alıyor.

İşte Bakanlık tarafından açıklanan koronavirüs tedbir kararları:

– Masalar arası mesafe bir metreden az olmayacak şekilde (tercihen 2 metre) düzenleme yapılacak.

– Odalar ve diğer kapalı alanlardaki camlar günlük rutin temizlik esnasında açık olacak ve temizlik sonrası en az bir saat havalandırılacak.

– Kapı kolları ve ortak alanların temizliğine özen gösterilecek. Özellikle ellerle sık dokunulan yüzeyler, kapı kolları, bataryalar, tırabzanlar, düğmeler, telefon ahizesi, ortak kullanım alanlarındaki tuvalet ve lavabo temizliğine özen gösterilecek.

– Çalışanlar el temizliğine dikkat edecek. Eller en az 20 saniye boyunca sabun ve suyla yıkanacak, sabun ve suyun olmadığı durumlarda alkol bazlı el antiseptikleri kullanılacak.

Ayrıca:   Göbekli erkeklerin sırrı çözüldü

– Bardak ve tabak gibi ortak kullanılan eşyalar her kullanım sonrasında su ve deterjanla yıkanacak ve kullanımına kadar temiz bir ortamda saklanacak.

– Herhangi bir solunum yolu enfeksiyonu (ateş, öksürük, solunum sıkıntısı vb.) bulgusu olan personel şikayetleri düzelene kadar çalıştırılmayacak.

– Misafirlerin kişisel eşyalarına temas eden kişiler, bu tür işlemler sonrasında derhal ellerini yıkayacak veya alkol bazlı el antiseptiğiyle el temizliği yapacak.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin