Postayla gelen virüs evimize giriyor

1037
virüs

Tatil

Postayla gelen virüs evimize giriyor

Korona virüs aylardır hayatımızda ancak buna rağmen her gün yeni bilgiler ortaya çıkıyor veya daha önce yapılan uyarılar yeniden gündeme geliyor. Virüsün metal veya kağıt üzerinden de bulaştığı zaten biliniyordu ancak bir çok kişinin bunu gözardı ettiği görülüyor. Örneğin Almanya’da paket servisi DPD’nin 80 kuryesinde koronavirüs tespit edildiği anlaşıldı. Yani bu kişiler virüsü büyük ihtimalle ev ve işyerlerine bıraktıkları paketlerle saçtılar. Şirket tedbir amacıyla 400 kişinin çalıştığı Hückelhoven’deki şubesini kapattı.

Her posta geldiğinde dikkatli olun

Ancak postayla gönderilen paketlerin evlere dağıtımı sürüyor. Yani siz internetten sipariş verdiğiniz her üründe virüs tehlikesi ile karşı karşıya kalıyorsunuz.  Uzmanlar, virüsün metal üzerinde 3 gün, kağıt veya karton üzerinde ise 1 güne kadar yaşayabildiği uyarısında bulunuyorlar.

Ürünleri dezenfekte edin

Bu durum sadece paketler için değil, zarflar için de geçerli. Gelen postayla temas ettikten sonra ambalajını çöpe atın, ellerinizi yıkayın. Gelen ürünü dezenfekte edin veya temas olmadan bir yerde en az 1-3 gün arası bekletin. Ancak bu şekilde virüsün size bulaşmasını engellemiş olursunuz.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin