Plajda şezlong kapma yarışına son

1370

Tatil

Sabah erkenden kalkıp plajda boş şezlong aramak belkide tatilin en sinir bozucu tarafı. Bakın İtalya’da bu soruna nasıl bir çözüm bulundu.

Plajda yerinizi bu şekilde seçiyorsunuz. Kırmızılar dolu, yeşiller boş şezlonglar.
Plajda yerinizi bu şekilde seçiyorsunuz. Kırmızılar dolu, yeşiller boş şezlonglar.

Deniz kenarında boş şezlong aramak sizin de sinirinize gidiyor mu? Kimisi sabah erkenden kalkıp şezlongun üzerine havlusunu bırakıyor ki, öğlen geldiğinde yeri hazır olsun. Bazen bir bakıyorsunuz üzerinde havlu duran bir sürü şezlong var fakat kullanan yok. Yani nereden bakarsanız bakın şezlong kapma yarışı bir dert.

İtalya’nın Lido de Jesolo ve Jesolo Pineta şehirlerinde bu soruna ilginç bir çözüm bulundu. Sinemada veya uçakta oturacağınız yeri önceden seçtiğiniz gibi artık bu bölgelerdeki plajlarda da şezlong yerinizi ayırtabiliyorsunuz. Bunun için hazırlanan internet sayfasına örneğin bir gün önceden girip seçim yapıyorsunuz. Bu hizmet tabiki ücretsiz değil. Tek kişilik fiyat 9 Euro’dan başlıyor ve şezlongun yerine göre değişiyor. Ücret kredi kartı ile ödeniyor ve gönderilen onayın bilgisayardan çıkışı alınıyor.

Ertesi gün bu belgeyle istediğiniz zaman plaja gidip gönül rahatlığı ile şezlongunuzu kullanabiliyorsunuz. Ayrıca ödemeyi önceden yaptığınız için yanınızda para bulundurmanıza da gerek kalmıyor.

Bu ilginç fikir şimdilik sadece İtalya’nın küçün bir kısmında kullanılsa da yakında diğer tatil bölgelerine yayılmaya aday görünüyor.

Ayrıntılı bilgi:

http://www.jesolospiagge.it/

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin