Pehlivanlar er meydanında buluştu

334
Pehlivanlar

Tatil

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in öncülüğünde düzenlenen 2. Burdur Büyük  Yağlı Güreşleri’ne Kırkpınar Baş Pehlivanlarının yanı sıra Türkiye genelinde Milli Sporcular da katıldılar. Altın Kemerli 2019 Kırkpınar Başpehlivanlardan 1.si Ali Gürbüz, Kırkpınar Başpehlivanlardan 2.si Orhan Okulu, 2018 Kırkpınar Başpehlivalardan 1.si  Finalist Şaban Yılmaz, 2006 Osman Aynur, 2019 Kırkpınar Başpehlivanlardan 3.sü Hamza Köseoğlu, 2019 Kırkpınar Başaltı Başpehlivan 1.si  Özkan Yılmaz, Başaltı 2.si Yılmaz Öncül, Başaltı 3.sü Menderes Saltık, Yıldıray Akın, 2018 Kırkpınar Başaltı 1.si Ertuğrul Dağdeviren, Başaltı 3.sü Tanju Gemici’nin yanı sıra Milli Sporcular Fatih Çakıroğlu, İsmail Güzel gibi isimler Er Meydanında buluştular.

Serenler Otel güreş sahasında yapılan 2. Büyük Burdur Yağlı Güreşlerinde tribünleri Burdur ve çevre illerinden gelen seyirciler doldurdular. Politikacılar, bölgenin milletvekilleri, Antalya belediye başkanı, bürokratlar, işadamları protokol tribününde yerlerini aldılar.

Güreşler devam ederken bir boşluk anında konuşmasını yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “ Bugün yapılan organizasyona ve atasporumuza destek veren her kesime teşekkürlerimi sunarım. Atasporumuzu gelecek nesillere unutturmamak için bu gibi organizasyonlarımızı devam ettireceğiz. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Başaltında finale kalan Ali İhsan Batmaz ile Yusuf Minta karşılaştılar, yenişemeyince süre uzatıldı, uzatılan sürede Ali İhsan Batmaz galip gelerek Başpehlivanı oldu.

Birçok baş pehlivanın karşılaştığı final maçlarında finale Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz ile Kırkpınar Başpehlivanlığında ikinci olan Orhan Okulu karşı karşıya geldiler.. Bu karşılaşma adeta Kırkpınar rövanş karşılaşması gibiydi. Orhan Okulu, Ali Gürbüz’den rövanşı almak için büyük çaba sarf etti. Devamlı birbirlerine oyunlar yaparak kündeye getirmeye, bastırmaya çalışıyorlardı. Orhan Okulu tek daldı, Ali Gürbüz kas kanadı oyunuyla çırpa yaparak rakibinin sırtını yere getirdi. Böylelikle 2. Büyük Burdur Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Ali Gürbüz oldu.

Mustafa Koyuncu

Pehlivanlar

Pehlivanlar

Pehlivanlar

Pehlivanlar

Pehlivanlar

Pehlivanlar

Pehlivanlar
Foto: Mustafa Koyuncu

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin