PCR testi yapmayanlara çıkış yok

1267
PCR

Tatil

PCR testi yapmayanlara çıkış yok

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçiren gurbetçiler dönüş yolunu tutmaya devam ediyor. Vatandaşlar bu yıl korona nedeniyle diğer yıllardan farklı olarak yaşadıkları ülkeye korona test sonucu götürmek zorundalar. Aksi halde 14 gün karantina altında kalıyorlar. Yolcuların Türkiye’den çıkmadan en fazla 48 saat içerisinde alınmış ve sertifikalı bir laboratuvar tarafından yapılmış negatif PCR testi sunmaları gerekiyor. Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu (YTB) tarafından dün yapılan uyarıda, PCR testi yapmadan ülkeden çıkışa izin verilmediğine dikkat çekildi. Bu yüzden hem karayolu ile hem de havayolu ile çıkış yapacak olan herkesin bulundukları yerlerde PCR testini yaptırmalı istendi. YTB’nin duyurusu şöyle:

“Dönüş yolundaki vatandaşlarımızın dikkatine

YTB Memleket Yolu Whatsapp Danışma Hattı (90,530 257 2599) ihtiyaç ve sorunlarınız için 7/24 hizmet vermeye devam ediyor.

PRC testi yapmadan ülkemizden Almanya’ya çıkışa şu an itibariyle izin verilmemektedir. Sınır kapılarındaki test merkezlerinde yoğunluklar yaşanmaktadır. Söz konusu yoğunlukların önüne geçmek için vatandaşlarımızın bulundukları yerlerdeki merkezlerde PCR testi yaptırmalarında fayda görülmektedir. Türk vatandaşı olsun olmasın herkes https://enabiz.gov.tr/PcrTestSonuc/Index üzerinden e-devlet sayfasına gerek kalmadan pasaport numarası ile testin sonucu görüntüleyebilir.“

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin