Pasaportunu kontrol etmeyen yolda perişan oluyor

13547
Sılayolu

Tatil

Pasaportunu kontrol etmeyen yolda perişan oluyor

Karayolundan izine gidip dönenler çok basit bir kontrolü zamanında yapmadıkları için yollarda perişan oluyor.  Birçok vatandaşımız Türkiye’ye karayolundan seyahat etmeyi tercih ediyor. Aslında arabayla yolculuk zannedildiği kadar sorunlu değil. Ancak bazı aileler yola çıkmadan önce evraklarını kontrol etmediği için yolda çok tatsız olaylarla karşılaşabiliyor. Yolculuk sırasında bir çok sınır kapısından geçiliyor ve pasaport kimlik denetimi yapılıyor. Eğer bir yolcunun pasaport veya kimlik süresi geçtiyse, geçiş yapmasına izin verilmiyor. Geçtiğimiz yıllar da bazı gurbetçilerin başına benzer bir durumlar geldi. Sınır kapısından geçiş yapamayan aileler, bulundukları ülkedeki büyükelçilik veya konsolosluklara giderek evraklarının süresini uzatmak zorunda kaldılar. Bu işlem eğer araya hafta sonu da girerse 2-3 gün bile sürebiliyor. Yolcular bu durumda hem zaman kaybetmiş oluyor, hem de otel, yiyecek içecek ve tabiki yeni evrak düzenleme masraflarını ödemek zorunda kalıyor.

Evraklarınızı kontrol etmeyi unutmayın

Benzer bir durumla karşılaşmamak için hem yola çıkmadan önce, hem de Türkiye’den yaşadığınız ülkeye hareket etmeden önce bütün evrakların gözden geçirilmesini tavsiye ediyoruz. Lütfen bunu yaparken sadece kendi evraklarınızı değil, sizinle birlikte yolculuk yapacak herkesin evraklarını kontrol edin. En büyük sıkıntının evrakların geçerlilik süresi nedeniyle yaşandığını unutmayın.

 

 
YASAL UYARI: Bu haberin ve fotoğrafın yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Haberin altına link ekleyerek sayfanızda kullanabilirsiniz (Kaynak/Quelle: www.turizmavrupa.com)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin