Parklardaki ağaçlar örgülerle renklendi

30
ağaçlar

Tatil

Parklardaki ağaçlar örgülerle renklendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi çok ilginç bir çalışmaya imza attı; Kadın Sığınma Evleri’nde kalan kadınların ördüğü el işleri 30 Ağustos Zafer Parkı’ndaki ağaçları süslemeye başladı.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü tarafından atölye çalışması ve workshop etkinliklerinde eğitim alan kadınların nazar boncuğundan uğur böceğine çeşitli motiflerle hazırlanan örgü çeşitleri ağaçlar renklendirildi.

park

Şiddet mağduru kadınların el işleri başkenti süsledi

Kadınların üretime katılmasını teşvik eden çalışmaları hayata geçiren belediyenin yeni uygulaması sayesinde Başkent’teki rekreasyon alanlarına ve parklara kadın eli değdi. Şiddet mağduru kadınların güçlenmesine katkı sağlayan atölye ve workshop çalışmalarını salgın sürecinde de devam ettiren Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü, Kadın Sığınma Evleri’ndeki kadınları örgü örmeyi öğrenmeleri için bir araya getirdi. Çankaya Fidanlık Mahallesi Muhtarı Cevriye Kaya’nın yaptığı atölye çalışmasına katılan şiddet mağduru kadınlar böylece duygularını örgülere yansıttı.

park

Sığınma Evlerinde kalan kadınların hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyorlar

Kadınların toplumsal hayattan kopmaması için atölye çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirten Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Halit Özdilek, parklara renk katan çalışma için,  “Sığınma Evlerimizde kalan kadınlarımızı sorunlarından dolayı misafir ediyoruz. Kadınlarımızın sosyal ve psikolojik anlamda hayata tutunmalarını sağlıyoruz. Sığınma Evlerinde kalan kadınlarımızın hayatını kolaylaştırmak için de çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

park

park

park

Ağaç

Park

ağaçlar

park

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin