Özel okullar ücret iadesi yapacak

84
özel

Tatil

Özel okullar ücret iadesi yapacak

Koronavirüs salgını nedeniyle yeni eğitim-öğretim sezonundaki belirsizlik sürerken, özel okullardan beklenen açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 31 Ağustos’ta online eğitimin, 21 Eylül’de yüz yüze eğitimin başlatılacağı açıklamasının ardından özel okul dernekleri; Covid-19 salgını sebebiyle yüz yüze eğitimin ertelenmesi durumunda velilere ücret iadesi yapma tavsiyesinde bulundu. Haksız rekabetin önlenmesi amacıyla ücret iadesinin yüzde 10-30 arasında yapılmasına karar verildi.

Yüz yüze eğitim tarihinin ertelenmesiyle çocuğunu özel okula yazdıran birçok veli ücret iadesi talebinde bulunurken, kimi kayıtları geri alırken, kimi kaydını yenilemedi. Velilerin talebi üzerine bir araya gelen dernekler orta yolun bulunması gerektiğine dikkat çekerken, online eğitim verilen dönemin ücretlerinden her okulun kendi gider kalemlerine göre bir hesaplama yaparak velilere belli oranda iade yapması çağrısında bulundu.

Servis ve yemek ücretlerinin geri ödenmesi istendi

Hizmet verilemeyen döneme ait hizmet yemek ve servis ücretlerinin de velilere geri ödenmesi istendi. Hesaplamalar ve geri ödemeler eğitim öğretim yılı sonuna kadar yapılabilecek. Bu açıklamanın ardından özel okullar iade duyurularını yapmaya başladı.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin