Oturum süresi yakında bitecekler gümrükte sorun yaşar mı?

2274
Pasaport

Tatil

Karayolundan Türkiye’ye yolculuk yapan bazı okurlarımız oturum sürelerinin yakında biteceğini belirtip “geçeceğim ülkelerde pasaport kontrolünde sorun yaşar mıyım” Sorusunu bize yöneltiyorlar. Bu nedenle buradan tekrar bir hatırlatmada bulunmak istiyoruz.

Pasaport sürelerinin bazı ülkelerde en az altı ay geçerli olması isteniyor. Örneğin Sırbistan için bu geçerli. Fakat oturum süreleri ile ilgili bir sınırlama yok. Yani oturum süreniz yolculuk boyunca hala geçerli ise hiçbir sorun yaşamadan gümrüklerden geçebilirsiniz. Eğer dönüş tarihinizi biliyorsanız oturum sürenizin ne kadar daha kaldığını kontrol edin. Eğer dönüşte hala oturumunuz varsa sorun yok demektir. Ancak eğer dönüşte süre bitmiş olacaksa yola çıkmayın. Mutlaka zamanlıca yetkili makamlara başvurup oturum sürenizi uzatın. Sadece bu şekilde sorunsuz bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz.

(A)

1 YORUM

  1. merhaba ben ogluma 3 aylik kinder pas aldim tam 10 ayin 3 de dogum gününde süresi bitior ben 8 Ayda arabayla yolculuk yapip türkiyede bir ay kallip 9 ayda gelmeeyi düsünüyorum oglum cifte vatandas 11 yasinda 3 ay sonra. 12 yasina girior

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin