Oturma izni ve vizesi biten Türk vatandaşlarına duyuru

947
Oturma

Tatil

Oturma izni ve vizesi biten Türk vatandaşlarına duyuru

Paris Başkonsolosluğu Fransa’da oturma izni ve vizesi bitenlerle ilgili açıklama yayınladı. Buna göre koronavirüs nedeniyle ülke de bulunan ve oturma izinlerinin geçerlilik süresinin bitenlerin kalma sürelerinin uzatıldığını duyurdu. Duyuru şu şekilde: “Fransa’da bulunan ve oturma izinlerinin geçerlilik süresi 16 Mart ilâ 15 Haziran 2020 tarihleri arasında sona ermiş olan yabancıların ikamet müsaadeleri, daha önce de duyurulmuş olduğu üzere, otomatik olarak 6 (altı) ay süreyle uzatılmıştır.

Geçerlilikleri ilave bir işlem yapılmaksızın 6 (altı) ay süreyle uzatılan belgeler şunlardır:

-Oturma izinleri (Titres de séjour);

-Uzun süreli vizeler (Visas de long séjour);

-Geçici ikamet izinleri (Autorisations provisoires de séjour);

-Oturmaizni başvurusu alındı belgeleri (Récépissés de demande de titre de séjour).

Bu durumdaki vatandaşlarımızın, hamili oldukları belgenin son geçerlilik tarihini takip eden 6 (altı) ay içinde Fransa’ya dönüş yapmak üzere Schengen alanına girmeleri mümkündür.

Bunun için, sınır makamlarına ibraz edilmek üzere, sözkonusu belgelerin geçerlilik sürelerinin uzatıldığına dair Fransız İçişleri Bakanlığınca hazırlanan Fransızca/İngilizce matbu ve imzalı resmi yazıların örnekleri https://www.immigration.interieur.gouv.fr/…/Information-gen… bağlantısından yüklenebilecektir.

Fransa’daki oturma müsaadeleri 16 Mart ilâ 15 Haziran 2020 tarihleri arasında sona eren ve altı aylık otomatik süre uzatımı hakkından yaralanan tüm vatandaşlarımızın, yukarıdaki bağlantıda kayıtlı resmi yazıların fiziki veya elektronik örneklerini, hamili oldukları ikamet izinleri/uzun süreli vizeler vb. ile birlikte -başta sınır geçişleri olmak üzere- yanlarında bulundurmaları önemle tavsiye olunmaktadır.”

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin