Otomobil sahipleri dikkat: Aracınızı bununla soyuyorlar

7193
otomobil

Tatil

Hırsızlar fotoğraftakilerle aracınızı soymayı başarıyor.  Hırsızlara davetiye çıkarmayıp önlem almak istiyorsanız haberdeki tavsiyeyi uygulayın.

Araç hırsızları her yerde av peşindeler. Gözlerine kestirdikleri otomobili kısa sürede ele geçirebiliyorlar. Bunu yaparken sürücülerin ihmalkar davranmasından da faydalanıyorlar. Almanya’da yapılan rutin bir kontrol sırasında yakalanan hırsızlar ve beraberindeki eşyalar, otomobil hırsızlığının ne kadar basit yöntemlerle yapılabileceğini gösterdi.

Haiger-Burbach ve Dillenburg arasındaki A 45 nolu yolda şüpheli buldukları bir aracı durduran güvenlik güçleri, iki Hırvat vatandaşını gözaltına aldı. Araçlarında yapılan aramada fotoğrafta gördüğünüz dev bir mıknatız ile bir verici ele geçti. Yetkililer, hırsızların bu ikiliyi kullanarak araçların kilit sistemini devre dışı bıraktığı açıkladılar. Siz aracınızın anahtarında düğmeye basıp kilidi çalıştırdığınızda hırsızlar da bu sistemle sinyalleri engelliyorlar. Bu durumda aracın kapısı kilitlenmiyor. Siz gönül rahatlığı ile gittiğinizde hırsızlar harekete geçip ya eşyalarınızı çalıyor, ya da aracınızı götürüyorlar. Bu sorunu çözmenin en kolay yolu şu. Aracınızı kilitledikten sonra tekrar araç kapısını kontrol edin. Emin olmadan aracınızın yanından ayrılmayın.

Sorgulanan iki şüpheli şimdilik serbest bırakıldı. Polis bölgede araç hırsızlığı olup olmadığını araştırıyor.

YASAL UYARI: Bu haberin ve fotoğrafların yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Haberin altına link ekleyerek sayfanızda kullanabilirsiniz (Kaynak/Quelle: www.turizmavrupa.com)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin