Otomobil mi uçak mı: Sizce hangisi avantajlı?

6826

Tatil

Avrupa’da otoyolların giderek genişlemesi ve modern hale gelmesi karayolu yolculuğuna ilgiyi artırıyor. Almanya’da CosmosDirekt sigortası tarafından yapılan bir araştırma, otomobille tatile gidenlerin ne kadar çok olduğunu gösterdi. Ankete katılanların yüzde 67’si “Bu yıl tatile otomobille gittim veya gitmeyi düşünüyorum” dedi. Görüşü alınanların yüzde 37’si ise uçağı tercih etti. Yüzde 18’lik kesim tren derken, yüzde 9 otobüsü seçeceğini söyledi.

Uçakla seyahat etmek önemli ölçüde zaman kazandırsa da özellikle kalabalık aileler açısından pek avantajlı olmuyor. Çünkü bilet fiyatları aniden yükseliyor ve üç çocuklu bir ailenin ödemesi gereken ücret 2000 Euro’yu bile buluyor. Tatil dönemlerinde bu nedenle çoğunluk otomobille seyahati seçiyor. Akaryakıtın son dönemler tarihi bir düşüş yaşaması bu durumu daha da güçlendirdi.

Otomobille yola koyulan her dört kişiden biri araçtaki arıza nedeniyle bugüne kadar en az bir kere yolda kaldığını da söyledi. Bu arada sürücülerin yüzde 16’sı bugüne kadar en az bir kere yurtdışında trafik cezası ödemek zorunda kaldığını bildirdi.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin