“Otomatik bilgi paylaşımı“ kapsamında Türkiye hangi bilgileri paylaşıyor?

927
Otomatik Bilgi

Tatil

İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yurtdışında yaşayan Türklerin “Otomatik Bilgi Paylaşımı’’ nedeniyle bazı kişiler tarafından dolandırıldığı uyarısında bulunmuştu. Haberi buradan okuyabilirsiniz:

Türkiye’de mal varlığı olanların, bu bilgilerin yaşadıkları ülkelerle paylaşılacağı endişesiyle kendisini “uzman” olarak tanıtan kişilerce dolandırıldığını belirten Yeneroğlu: “Bu kişiler 1000 Avro’ya kadar para talep edip sözde tapu bilgilerini gizliyorlar. Ancak verdikleri evraklar sahte“ dedi.

Vatandaşlarımızın bu gibi dolandırıcılara itibar etmemelerini ve hususi herhangi bir bilgilerini paylaşmamalarını; hatta istismar edilmiş olan vatandaşlarımızın da suç duyurusunda bulunmalarını öneren Yeneroğlu ayrıca şu önemli bilgiyi de bir kez daha verdi:

“Olmayan bu otomatik bilgi paylaşımı başlamış olsaydı bile, sadece finansal hesaplar, mevduat hesapları ve saklama hesaplarıyla ilgili dönem sonu bakiyenin bildirimi yanında, faiz ve temettü gelirleri ile ilgili bilgi paylaşımı olacaktı. Yani bu bilgi paylaşımı; kişilerin emeklilik hesapları, kira ve diğer ticari faaliyet gelirleri, gayrimenkul bilgileri gibi durumları zaten kapsamayacaktı.“

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Gurbetçileri “Türkiye’deki malvarlıklarını gizleme” adı altında dolandırıyorlar

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin