Otel sizden ek ücret isterse polis çağırın

335
Otel

Tatil

Thomas Cook, Öger Tours veya Bucher Reisen gibi şirketlerin iflas etmesinden sonra o an tatilde olan bir çok aile zor durumda kaldı. Parasının peşine düşen bazı oteller, tatilcilerden ek ödeme yapmalarını talep ettiler. „Ya paramızı peşin verirsiniz, ya da otelde kalamazsınız“ şeklinde tehdit edilen tatilcilerin bazıları korkup ödeme yapmak zorunda kaldı. Aslında tatilciler paralarını peşin ödediler. Bir iflas durumda otel parasını sigortadan alabilir. Ancak bazı otel yöneticileri bir an önce parasını alabilmek için bu çirkin yönteme başvurup bir çok aileyi mağdur ediyor.

Konu hakkında açıklama yapan Alman hukukçular, otellerin tatilcilerden ek ücret isteme hakkı olmadığını belirtiyorlar. Aynı şey havayolu şirketleri için de geçerli. Eğer buna rağmen sizden ek ücret talep ediliyorsa ödeme yapmayın ve polise haber verin. Büyük ihtimalle otel veya havayolu polis geldiğinde ek ücret istemekten vazgeçecektir.

İflas eden bir şirketten tatil satın alıp şuan tatilde olanların geri dönüş için bağlı bulundukları tur şirketi telefon hizmetlerini veya seyahat acentesini arayarak bilgi almaları gerekiyor. Eğer kendilerine dönüş için alternatif bir imkan sunulmuyorsa bu kişilerin yeniden uçak bileti satın almalarından başka çareleri yok. Ancak bu durumda yaptığınız ödemenin makbuzunu mutlaka saklayın ve döndükten sonra geri talep edin.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin