Oryantiring Şampiyonası Bartın Uluyayla’ da başladı

41
Oryantiring Şampiyonası

Tatil

Bartın Ulus ilçesine 27 km uzaklıkta 86000 hektarlık el değmemiş bir orman alanı varlığı, yeşili, rengarenk çiçekleri, pınarları, mağaraları ve yaban hayvanlarıyla bir doğa harikası olan Uluyayla, farklı arazi koşullarında ya da ormanlık arazide zamana karşı harita yardımı ile yön bulmayı içeren oryantiring yarışmasına ev sahipliği yaptı. Uluyayla’dan start verilen 2. Kademe Oryantiring Türkiye Şampiyonası 61 ilden 105 kulüp ve 1311 sporcu katılımıyla gerçekleştirildi. 

Oryantiring Şampiyonası tanıtımına katkı sağlayacak

Ödül töreninde konuşan Vali Güner, şampiyonanın İlimizin doğa turizmi değerlerinden olan Uluyayla’da düzenlenmesinin bölgenin tanıtımına ve aynı zamanda ekonomisine de katkı sağlayacağına değinerek bu tür organizasyonların devamlılığının önemine dikkat çekti ve şampiyonadaki katkılarından ve özverili çalışmalarından dolayı Ulus Kaymakamlığına, Ulus Belediyesine, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğüne, Küre Dağları Milli Park Müdürlüğüne, İl Jandarma Komutanlığına, İl Sağlık Müdürlüğüne, Afad İl Müdürlüğüne ve en başından beri organizasyonun içinde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, Türkiye Oryantiring Federasyonuna teşekkür etti.

Vali Güner, konuşmasının ardından dereceye giren sporcu ve takımlarına ödüllerini vererek başarılar diledi.

Şampiyonayı Vali Sinan Güner, Ak Parti Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, Türkiye Oryantiring Federasyonu Asbaşkanı Atilla Güler, Ulus Kaymakamı Anıl Alkal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Fahri Semiz, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Milli Parklar Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ahat Deliorman, Küre Dağları Milli Park Müdürü Ali Bozkurt, Türkiye Oryantiring Federasyon Yönetimi ve çok sayıda vatandaş izledi.

(B.A)

Kaynak:www.bartin.gov.tr

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Ayrıca:   Türkiye Dağ Bisiklet Şampiyonası Sakarya’da yapıldı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin