Ortaca “Sakin Şehir” olmak istiyor

2844
ortaca

Tatil

Muğla’nın Ortaca ilçesi “Sakin Şehir” olmak için başvuru yaptı.

Uluslararası Cittaslow Birliği tarafından belirlenen “en sakin şehir” listesine Türkiye’den her yıl yenileri ekleniyor. Bugüne kadar Türkiye’den “Sakin Şehir” unvanını alan 14 kent bulunuyor. Bu unvana sahip olan kentlere yerli ve yabancı turistlerin ilgisi de artıyor. 2017 yılının ilk başvurusunu turizm cenneti Muğla’nın Ortaca ilçesi yaptı.

Geçtiğimiz günlerde “Cittaslow Ortaca” konulu çalıştay gerçekleştirildi.

Ortaca’nın olağanüstü güzeliğe sahip olduğunu belirten Cittaslow Türkiye Koordinatörü ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Toplantıda farklı disiplinlerden katılımcıların böyle bir yolculuğa çıkma konusunda ortak duyguyu paylaştıklarını gördüm. Sakin Şehir yolculuğuna çıkma konusunda bir ortak irade gördük. Bu heyecan verici, güzel bir birliktelik. İnanıyorum ki bu birlikteliği korursa Ortaca bu yolculukta mutlaka hak ettiği yere gelir. Biz elimizden gelen desteği büyük bir keyif ile vereceğiz” ifadelerini kullandı.

İlerleyen günlerde Cittaslow bilim komitesinin Ortaca’yı ziyaret edeceğini aktaran Soyer şunları kaydetti; “adayların dosyalarının hazırlanmasına, adaylık sürecine refakat ediyorlar. Destek veriyorlar. Yapılması ve yapılmaması gerekenler ile ilgili rehberlik ediyorlar. Dosya hazırlama süreci tamamladığında adaylık başvurusunu İtalya’ya sunacağız.”

ortaca
Foto: www.ortaca.gov.tr
ortaca
Foto: www.ortaca.gov.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin