Ordu’da yamaç paraşütü uçuşları yeniden başladı

238
Ordu

Tatil

Ordu Boztepe’de yamaç paraşütü etkinlikleri sekiz ay sonra yeniden başladı. Dünyada yamaç paraşütü sporu için sayılı alanlardan biri olan ve teleferikle kısa sürede ulaşım sağlanabilen Boztepe’nin, şehrin misafir odalarından biri olduğunu belirten Başkan Mehmet Güler, “Amacımız Ordu’nun turizmine, tanıtımına katkı sunmak. Bu kapsamda yapılan faaliyetlerin sonuna kadar destekçisi olacağız” dedi.

Ordu’yu her yıl binlerce turist ziyaret ediyor

Ordu’nun cazibe merkezi olan ve her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Boztepe’de kısa süre önce ara verilen uçuşların yeniden başlamasının önemine vurgu yapan, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ordu sadece 3 ay yaşanacak bir şehir değil. Bizim amacımız Ordu’yu 12 ay yaşanır ve seyahat edilebilir şehir haline getirmek. Bu bağlamda daha önce ara verilen yamaç paraşütü, THK ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler ve düzenlemeler sonucunda yeniden başladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizin turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için çalışmalar her alanda devam ediyor. Yapılan ve yapacağımız bütün çalışmalardaki hedef Ordu’nun daha fazla tanıtılmasını sağlamak” diye konuştu.

(B.A)

Kaynak: www.ordu.bel.tr

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Ordu

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin