Ordu’da kanocular Gaga Gölü’nde buluştu

215
Ordu

Tatil

Ordu Kano Kulübü ve Doğada Yaşam Derneği (ORKADO) Fatsa Belediyesi ile bundan böyle ortak hareket ederek özellikle gençleri Kano sporuna yönlendirmeyi hedefliyor. Ordu Kano Kulübü ve Doğada Yaşam Derneği Başkanı Mustafa Sarıkaya 18 yıldır öğretmen olduğunu belirterek, “Kano sporunu 15 yıldır yapıyorum. Kano sporunu Ordu ile tanıştıralı 6 yıl oldu. Bu sporda ilk olarak öğrencilerimizle bayağı bir yol aldık. İlk kano yarışmalarını Aybastı Perşembe Yaylası Gölünde yapmıştık. Bugün itibari ile Fatsa Belediyesi ile işbirliği yaparak bu sporu yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. ” Dedi.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’da yaptığı açıklamada, “İlçemizin en güzel doğal mekanı olan Gaga Gölünde durgun suda kano gezimizi gerçekleştirdik. Çok zevkli ve heyecanlı bir spor. İlçemizde de bu sporu yaygınlaştırmayı düşünüyoruz. Bundan sonraki süreç gençlerimizi kano sporuna yönlendirmek için derneğimiz de birlikte ortak çalışmalarımız olacaktır. Dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı İsa Yüksel ise kısa bir açıklama yaptı. Güzel bir Eylül sabahında Kano sporu yapmaktan mutlu olduğunu ifade eden Başkan Yüksel, “Kano sporunun ilçemizin doğal güzelliği ile bilinen Gaga Gölümün turizme açılmasına katkısı olacağına inanıyoruz. ORKADO kulübümüzde güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Gençlerimizi bu spora kazandırmak lazım, bu anlamda biz elimizden geleni yapmaya hazırız.” şeklinde konuştu.

(B.A)

Kaynak: www.fatsa.bel.tr

(G.Ş)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Ordu

Ordu

Ordu
Fotoğraflar:www.fatsa.bel.tr

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin