Ordu: Turizmde çağ atlatacak proje geliyor

1349
ordu

Tatil

Türkiye’nin denize ve havalimanına en yakın kayak merkezi olan Ordu Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi, bu yıl kış sezonunda hizmete giriyor.

Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 650 dönüm alan üzerine inşa edilen kayak tesisinde çalışmaların ana bölümü ve teknik kısmının tamamen bittiğini ve sadece üstyapıya yönelik ufak çaplı bazı çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Kabadüz ilçesindeki kayak merkezinde incelemelerde bulunan ve kısa bir süre zarfında tesisi hizmete açmak için yoğun bir çalışma sergilediklerini belirten Başkan Enver Yılmaz, Çambaşı’nın Ordu ilinin en önemli turizm cazibe merkezlerinden biri olduğunu söyledi

Başkan Yılmaz, kayak tesisinin bölge halkı tarafından heyecanla beklendiğini söyleyerek, “İlimize yeni bir cazibe merkezi daha kazandırıyoruz. Ordulu hemşerilerimiz ve bölgemizin heyecanla beklediği Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezimizdeki çalışmaları yerinde inceledik, ufak çaplı bazı eksikliklerin bir an önce giderilerek tesisimizin önümüzdeki kışa hazır hâle getirilmesi yönünde gerekli talimatları verdik. Tesisimizde muazzam bir çalışma olup, kayak merkezimizin ana bölümü ve teknik işleri tamamlanmış durumda. Üstyapıya yönelik ince işçilik dediğimiz ufak çaplı bazı çalışmalarımızı, kısa sürede tamamlayarak inşallah bu kış Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezimizi, hemşerilerimiz ve bölge halkımızın hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

Kış turizminde Ordu ilini Karadeniz Bölgesi’nin merkezi yapmak istediklerini belirten Başkan Enver Yılmaz, “Tesisimizin hazır hâle gelmesi ve Ordu-Çambaşı karayolunun yapılmasıyla birlikte vatandaşımızın kayak sporuna yoğun ilgi göstereceğine inanıyorum. Bizler de kayak sporunda, ilimizde tecrübeli olan arkadaşlarımızı bünyemize katmak ve halkımızın buradaki tesisten azami ölçüde faydalanmasını sağlamak suretiyle kış turizminde ilimizi Karadeniz Bölgesi’nin merkezi yapma konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: www.ordu.bel.tr

ordu

ordu

ordu

Ordu
Fotoğraflar: www.ordu.bel.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin