Ölümcül hastalığa yakalanan Yiğit için yardım toplanıyor

334
Yiğit

Tatil

Ölümcül hastalığa yakalanan Yiğit için yardım toplanıyor

Nadir görülen SMA (Spinal Musküler Atrofi) hastalığına yakalanan 14 aylık Yiğit Akkaya’nın hayatta kalabilmesi için vakit kaybetmeden gen tedavisi görmesi gerekiyor. İskenderun’da yaşayan anne Meltem Akkaya, bunun için Amerika’da tedavinin şart olduğuna dikkat çekip şunları aktardı: Şu anda bu hastalığa kapılan çocuklar en fazla 3 yaşına kadar yaşıyor.  Gen tedavisi Amerika’da mümkün. Ancak bunun için 2,4 milyon Dolar gerekiyor. Kampanya başlattık. Oğlumun hayatta kalması için tedavinin 2 yaşından öce başlaması gerekiyor.  İyi kalpli insanlardan yardım bekliyoruz”.

Yiğit

Annesi seferber oldu

Anne Meltem Akkaya sosyal medya hesabından şunları yazdı:

“Benim küçük meleğimin kasları daha fazla erimeden bir an önce Amerika’ya gidip tedavi olması gerekiyor…Gen tedavisi 2 yaşından önce daha etkili. Bağış kampanyası için lütfen destek olun. Çok yavaş ilerliyor. Paylaşın Yiğit’in sesini duyurmaya yardımcı olun lütfen.

Her zaman yanındayız Oğlum..İyi kalmak için her gün ne kadar mücadele ettiğini biliyoruz. Bu yüzden senin için savaşmaktan bir dakika bile vazgeçmeyeceğim.(2 yaşından önce tedavi daha etkili)..Başaracağız Allah’ın izniyle söz veriyorum..

Bağış linki 1f449.png https://taplink.cc/saving.yigit

Instagram hesabı @saving.yigit

Bağış destek dükkanı ınstagram’da

@saving.yigit_kumbarasi

Yiğit

Yiğit

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin