Öldürücü virüse karşı aşı ne zaman hazır olacak?

434
öldürücü

Tatil

Dünya genelinde yayılan öldürücü korona virüsü giderek daha fazla paniğe neden olmaya başladı. Şu ana kadar ölenlerin sayısı 200’ü geçti. Virüsün bulaştığı kişi sayısı her geçen gün artıyor ve daha fazla ülkeye yayılmaya devam ediyor.

Öldürücü korona virüsüne karşı aşı

Uzmanlar virüsle başa çıkabilmek için koruyucu bir aşı geliştirmeye çalışıyorlar. Bilindiği gibi şu ana kadar bu virüsü yenebilecek herhangi bir ilaç yok. Bu nedenle tek çarenin aşı olduğu düşünülüyor. Ancak yapılan analizler, bu aşının geliştirilmesinin aylar süreceğini öngörüyor. Hatta Fransızların verdiği bilgiye göre bunun için en az 20 aylık bir sürenin geçmesi gerekiyor.

Virüs çocuğa bulaştı

Bu arada Almanya’da virüs ilk defa küçük bir çocuğa bulaştı. Bavyera Eyaleti’ndeki Traunstein’da bir firmada rastlanan virüs çalışanlara bulaşmıştı. Bu kişilerden birinin virüsü çocuğuna da bulaştırdığı açıklandı. Hatta virüsün ailenin diğer fertlerine de bulaştığı ihtimali ağırlık kazandı. Bu yöndeki incelemelr sürüyor. Yetkililer ne olur ne olmaz diye bütün aile fertlerini karantina altına aldı. Almanya’da virüse yakalananların sayısı 6 kişiye çıktı.

(A)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin