Okullardaki ara tatil  Türkiye’de turizmcilere yaradı

32
 Okullardaki ara

Tatil

Önümüzdeki hafta Türkiye’de okulların ara tatili girecek olması kış tatili sunan bölgelere olan ilgiyi arttırdı. Uludağ, Erciyes, Palandöken gibi kayak merkezlerine olan ilgi artarken, termal turizmin en önemli merkezi Afyonkarahisarda’da tatil öncesi tesislerin yüzde 90’lar seviyesinde dolduğu öğrenildi. Okullardaki ara tatil turizm merkezlerine yaradı.

Okullardaki ara tatil 15 gün

Kış turizminde her geçen yıl olumlu yönde ivme kazanan Türkiye’de kar ve termal turizmine ilgi artıyor. Bu yıl ara tatil 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacak. Hafta sonlarıyla birlikte toplam 15 gün sürecek olan tatili fırsat bilen aileler rezervasyonlarını yaptırdı. Tatilde henüz ne yapacağına karar vermemiş olanlar ise son dakika rezervasyonlarıyla daha ucuza tatil yapmayı planlıyor.         

Afyonkarahisar şimdiden doldu

Türkiye’nin en önemli, termal merkezi Afyonkarahisar, okullarda uygulanacak yarıyıl tatili öncesinde yüzde 90’ların üzerinde doluluğa ulaştı. 30 bin civarında yatak kapasitesi bulunan ilde tatil başlamadan yerler ayırttırıldı. Kent termal turizmin yanı sıra gastronomi alanında da son yıllarda adından söz ettirmeye başladı.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin